Vůně pro duši / Igor Vladimirovič Sakov

OWP52

Nový produkt

Úvod do aromapsychologie

Více informací

Cena278 Kč s DPH

Více informací

Kniha se věnuje jedné z aktuálních oblastí regenerační medicíny, balneologie a fyzioterapie – aromaterapii a její součásti aromapsychologii. Autor vysvětluje zásady použití aromaterapie v psychologické a psychoterapeutické praxi. Zabývá se základními aspekty metody aromapsychologie – mechanismy působení, způsoby užití, psychologickým působením éterických olejů a aromadiagnostikou.

Kniha obsahuje seznam 55 nejčastěji používaných éterických olejů, které autor hodnotí z hlediska jejich působení na nervový a psychický stav klienta, tzn., jak působí na stimulaci, relaxaci a adaptaci. K jednotlivým éterickým olejům přiřadil konkrétní potíže, které lze těmito oleji korigovat. Na konci knihy je uveden seznam nejčastějších potíží, např. nespavost, úzkosti, strach, poruchy pozornosti, nervozita, stres, depresivní nálady, anorexie, hysterie, bolesti hlavy atp., s příklady receptur a okruhem dalších vhodných éterických olejů.

Igor V. Sakov (1972) se zabývá aplikací éterických olejů v psychoterapii a psychologii. Absolvoval medicínu na Krasnojarské lékařské akademii (1995), od roku 1997 se zaměřuje na terapeutické a preventivní uplatnění aromaterapie při léčbě psychických potíží a poruch. Na toto téma pořádá přednášky, semináře a kurzy pro mediky, lékaře, zdravotníky, psychology a psychoterapeuty, ale i pro aromaterapeuty a laické zájemce o éterické oleje. Vypracoval dálkové kurzy výuky aromaterapie, aromapsychologie a aromakosmetologie po internetu – AROMADISTANT. Od roku 2005 redakčně připravuje a vydává Věstník Ligy profesionálních aromaterapeutů, fytoterateutů a naturopatů, do nějž také přispívá odbornými texty.

Překlad Eva Klimentová

178 stran, brož., 145 x 205 mm, ISBN 978–80–86356–51–8, rok vydání 2010, 2018

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Vůně pro duši / Igor Vladimirovič Sakov

Vůně pro duši / Igor Vladimirovič Sakov

Úvod do aromapsychologie