Věřící / Norma Lazo

OWP10

Nový produkt

Román. Satirická karikatura rádoby pozitivního myšlení. Nabízí přehnaně kriminální zápletku, ve které jsou hlavními akčními hrdiny ztřeštění a iracionální psychopati.

Více informací

Cena130 Kč s DPH

-10%

144 Kč s DPH

Více informací

Mexiko je země překypující nejrůznějšími protiklady. Zdejší univerzity a nakladatelství chrlí záplavy kvalitních a pro českého čtenáře nedosažitelných knih, zatímco většina populace celé dny sleduje televizní kanály, proti kterým je produkce TV Nova zjemnělou intelektuální zábavou. Přímý vliv americké brakové produkce a velké procento nevzdělaných, chudých a lehce manipulovatelných lidí dává příležitost nejrůznějším takzvaným vzdělávacím, motivačně-optimistickým programům, které mají za cíl odpoutat pozornost od skutečných problémů, jež tuto zemi sužují, a vydělat na nich. Ve svém prvním románu Věřící nám Norma Lazo předkládá satirickou karikaturu rádoby pozitivního myšlení. Nabízí přehnaně kriminální zápletku, ve které jsou hlavními akčními hrdiny ztřeštění a iracionální psychopati. Je to příběh napsaný střídmě, ale přesto se v něm odehrává představení zinscenovaných sebevražd, které provádí skupina osamělých fanatiků. Je to kniha na druhé straně barikády v boji proti pamletům o osobním růstu. Román Věřící je schopen otevřít okna do osamělého světa zoufalství, jehož obyvatelé nemají žádný úděl ani inteligenci.

Norma Lazo se narodila v mexickém Veracruzu. Vystudovala klinickou psychologii na Veracruzské univerzitě a navštěvovala semináře analýzy textu a literární tvorby na univerzitě Las Americas v Pueble. Spolupracovala na přípravě různých mexických publikací, ať již jako redaktorka nebo přispěvatelka, a díky této práci se dostala do úzkého kontaktu s nezávislými kulturními časopisy. Jedna z jejích povídek byla například zařazena do antologie Recuento de cuentos Veracruzanos (Přehled veracruzských povídek). Kniha povídek Noches en la ciudad perdida (Noci ve ztraceném městě) vyšla roku 1994, román Los Creyentes (Věřící) v roce 1998. Je autorkou televizních a filmových scénářů, přednáší na univerzitách o nezávislé produkci a vydavatelských médiích v Mexiku. Působí jako redaktorka časopisu Complot Internacional, spolupracuje s časopisem Origna a deníkem La Crónica. V současné době pracuje na svém druhém románu El dolor es un triángulo equilatero (Bolest je rovnoramenný trojúhelník). Žije v Mexico City.

Překlad Markéta Pilátová

115 stran, brož., 144 x 205 mm, ISBN 80-86356-09-4, rok vydání 2001

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Věřící / Norma Lazo

Věřící / Norma Lazo

Román. Satirická karikatura rádoby pozitivního myšlení. Nabízí přehnaně kriminální zápletku, ve které jsou hlavními akčními hrdiny ztřeštění a iracionální psychopati.