Zrcadlo živého času / Miroslav Noe

OWP3

Nový produkt

Dárek – Esej s autobiografickými prvky o lidské touze a obětních zpívajících mísách.

Více informací

Cena0 Kč s DPH

Více informací

Tento dárek dostane každý, kdo si o něj napíše (formou objednávky za 0,- Kč) a zaplatí si pouze poštovné za doručení. V případě, že si objednáte i další tituly, můžete mít poštovné zdarma.

Ukázky z knihy:

... Ohlédnu-li se po svém dosavadním životě, uvědomuji si v každém jeho okamžiku něco, co se okolnostmi ani časem nemění. Přesto, že to je nezprostředkovatelné myšlenkou, je to po celou tu dobu reálně jsoucí. Okolnosti jako živé vize a sny, které každodenní život dokreslují nebo vedou, tomu dávají zvláštní příchuť. Při pozorování reality, ze které spánek nevyjímám, není rozdíl mezi tím, co se děje uvnitř a co venku. Životaschopnost probouzí pozorování samo a v tomto smyslu jsou také paměť a zkušenost mrtvou materií a iluzí. Velmi jemná hranice mezi otupělostí, která je ukotvena v iluzi, a jasností vize se v mysli pomalu rozpouští nepřerušenou aktivitou vize samé. Neměnným pozorováním získává synergie života uvnitř a venku stále tajemnější a neuchopitelnější kouzlo. Toto kouzlo ale žádný jiný účel nemá, jak by si jistě ve své touze rozumný kouzelník přál. I bez rozumu lze osobní potenciál využít skrze jemu odpovídající touhu.

... Tibetská mísa je ve své podstatě obřadní polychronometr, který vyměřuje náš čas aktivity, transformace, meditace nebo kontemplace. Jak je komu libo, žádný jiný předpis, než je naše touha, to nemá.

... Obětní zpívající mísa je lidový rituální nástroj ve formě vzhůru otevřeného zvonu. Rozeznívá se úderem paličkou, třením paličkou po obvodu, anebo se ponechává v takovém stavu v jakém právě je, což znamená jak ve stavu klidu, tak i v udržovaném již znělém stavu.

... Tradičně se uvádí, že mísy byly vyráběny ze slitiny na bázi bronzu, drahých kovů a železa z meteoritů. Nechali jsme proto provést ověřovací zkoušku v laboratoři Puncovního úřadu v Praze. U tří mís, které jsou ...

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Zrcadlo živého času / Miroslav Noe

Zrcadlo živého času / Miroslav Noe

Dárek – Esej s autobiografickými prvky o lidské touze a obětních zpívajících mísách.