Moudré ženy

Tsultrim Allione

Tato kniha na příkladech životu šesti tibetských mystiček z různých historických období zkoumá a oslavuje duchovní potenciál žen. Příběhy žen, které dosáhly osvícení, překonaly společenské předsudky a spoustu dalších problému, s nimiž se muži při duchovní praxi nesetkávají, mohou být inspirací všem, kteří kráčejí duchovní cestou.
Významnou součástí knihy je rovněž působivý osobní příběh Tsultrim Allione. Autorka v souvislostech vlastního života otevřeně a upřímně hledá autentický ženský přístup ke spiritualitě a vytváří spojnice mezi západní a východní tradicí, duchovním a citovým životem, rodinou a širším společenstvím.
Lama Tsultrim Allione (1947) patří k nejznámějším západním učitelkám buddhismu. Jako jedna z prvních žen ze Západu přijala buddhismus a stala se buddhistickou mniškou. Po návratu do USA se začala zabývat buddhismem z hlediska genderu a feminismu, aby jej přiblížila současnému západnímu myšlení.
Nyní působí jako ředitelka meditačního centra Tara Mandala, které před lety založila v Coloradu. Přednáší po celém světě a je autorkou tří knih: Moudré ženy, Pečuj o své démony a Places She Lives (Místa, kde přebývá).

Překlad Eva Klimentová, Barbora Sojková, Lukáš Chmelík; odborná spolupráce Zuzana Ondomišiová

359 stran, váz., 165 x 230 mm, ISBN 978-80-86356-53-2, rok vydání 2015, dotisk 2019
Cena 479 Kč Objednávejte na owp@owp.cz; platba dobírkou 139 Kč; předem převodem 0 Kč; specifikujte prosím v objednávce.

Moudré ženy vydání 2015

Moudré ženy dotisk dotisk 2019

Ukázka v PDF:

 

Upozornění:
Obsah knihy, včetně názvu, je chráněn autorským zákonem. Žádná část textu nesmí být jakýmkoliv způsobem reprodukována nebo rozšiřována bez souhlasu majitelů autorských práv.

ZPĚT