Porod jako hluboký zážitek a zlomový okamžik v životě ženy a rodiny...
Příprava na porod:

Gaskin, Ina MayZázrak porodu (Spiritual Midwifery): Zapomenutý duchovní aspekt porodu nám připomíná ve své knize americká guru porodních asistentek Ina May Gaskin. Inspirující porodní příběhy, rady pro rodiče o těhotenství a o přípravě k porodu, podrobný popis vedení porodu pro porodní asistentky. Klasický titul pro všechny zájemce, kteří pohlížejí na porod jako na vyjímečnou událost v životě rodiny, událost, která vyžaduje citlivý přístup k jedinečnosti každé ženy a její situace.

Geisel, ElisabethSlzy po porodu: Zamyšlení nad příčinami poporodní deprese, která ohrožuje stále větší počet matek. Nečekané souvislosti mezi způsobem porodu a vývojem vztahu k dítěti. O úloze hormonů při porodu a po něm. O osamělosti moderních matek a nesplněných očekáváních.

Goer, HenciPrůvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu: Otázky současné perinatologie. Výhody a nevýhody takových zásahů jako jsou: vyvolání porodu, císařský řez, umělé protržení vaku blan, epidurál, elektronické monitorování plodu apod.

Klausovi + KennellPorod s dulou: Vše důležité pro osoby doprovázející při porodu, včetně kapitoly o úloze otce u porodu. Dozvíte se, proč žena potřebuje podporu a doprovod u porodu, jak snížit nepohodlí během porodu, jak nacvičit relaxaci, vizualizaci a autohypnózu pro hladší průběh porodu, jak se školí duly, apod.

Stadelmann, IngeborgZdravé těhotenství, přirozený porod (třetí přepracované vydání): Oblíbený průvodce těhotenství, porodem, šestinedělím a kojením pro všechny zájemce o přirozený porod. Autorka, zkušená porodní asistentka, vyškolená klasická homeopatka a aromaterapeutka, ve své praxi využívá pro běžné zdravotní potíže, nebo jako úlevovou metodu přírodní prostředky z oblasti homeopatie, aromaterapie a fytoterapie.

Stadelmann, IgeborgAromaterapie od těhotenství po kojení: Praktická příručka pro zájemce o využití éterických olejů v období těhotenství, porodu a kojení.

 

ZPĚT