Voňavá lékárna

Rukověť aromaterapie

Valerie Ann Worwood

Valerie Ann Worwood patří mezi přední světové odborníky na aromaterapii a éterické oleje. Kromě Voňavé lékárny napsala řadu dalších úspěšných knih, např. Aromantics (Romantická aromaterapie, 1987), The Fragrant Mind (Voňavá mysl, 1996), The Fragrant Heavens (Voňavá nebesa, 1999). Na své klinice v anglickém Romfordu se věnuje především léčbě endometriózy a neplodnosti, společně s Julií Stonehouse sestavila účinný program pro přírodní léčbu endometriózy – The Endometriosis Natural Treatment Program (2004). Věnuje se výzkumu, přednáší, vyučuje a poskytuje poradenství v oblasti aromaterapie a využití éterických olejů – mezi její klienty patří celebrity, členové královské rodiny, ale i kliniky, nemocnice, kosmetické salony a různé soukromé firmy.

Voňavá lékárna je často nazývána "biblí aromaterapie", neboť obsahuje všechny informace, které zájemce o éterické oleje a jejich využití v praxi může potřebovat. Je nepostradatelnou knihou pro všechny zájemce o aromaterapii, přírodní léčbu a kosmetiku a zdravý životní styl. Ve Velké Británii a v USA patří k nejoblíbenějším příručkám svého druhu a již osmnáct let se opakovaně vydává. Její autorka je nadšenou a zkušenou průvodkyní světem oživujících, uzdravujících a povznášejících esencí. Seznamuje čtenáře s nepřebernými možnostmi využití éterických olejů, např. při cestování, na pracovišti, v domácnosti při úklidu nebo vaření a pečení, při tanci a sportu, v péči o zdraví dětí i dospělých, v péči o pleť, při ošetřování domácích zvířat a při zahradničení. Tato praktická příručka je dobrým rádcem pro každou situaci: obsahuje přibližně 600 receptů na přípravu specifických aroma-směsí, které inspirují profesionály a poskytují jasný návod laikům.

Překlad Eva Klimentová

Upozornění:
— Dílo jako celek (včetně názvu) je chráněno autorským zákonem a žádná část díla nesmí být reprodukována nebo rozšiřována jakýmkoli způsobem bez souhlasů majitelů autorských práv.
— Nakladatelka a autorka by chtěly upozornit, že nemají nic společného s aktivitami, které se provozují pod názvem knihy Voňavá lékárna na různých webových stránkách (vyjma našich stránek www.vonavalekarna.org) a mrzí nás, že došlo ke zneužití názvu knihy. Všem fanouškům, uživatelům a zájemcům o titul Voňavá lékárna se omlouváme za vzniklé záměny a případné zmatky, nedorozumění nebo ztráty.

584 stran, váz., 170 x 240 mm, ISBN 978-80-86356-47-1, rok vydání 2009, 2012
VYPRODÁNO  

obalka Voňavé lékárny 2012, 2015

2009

Ukázka v PDF:

obsah_worwood

uvod_worwood

ZPĚT