To není vaše vina! / Helen Benedict

OWP18

Nový produkt

Jak se vyrovnat se sexuálním napadením

Více informací

Cena150 Kč s DPH

-50%

299 Kč s DPH

Více informací

Rádce pro ženy, muže, dospívající a jejich přátele a rodiny:
– odhaluje mýty spojené se znásilněním
– nabízí psychosociální pomoc obětem sexuálního napadení, jejich rodinám a přátelům, se zohledněním rozdílů při zotavování žen, mužů, dospívajících, seniorů a homosexuálů
– obsahuje české dodatky a seznam krizových telefonních linek v ČR a na Slovensku

Kniha je vhodná nejen pro oběti a jejich blízké, ale také pro osoby, které se s nimi setkávají v rámci své práce: pracovníky z řad policie, zdravotnický personál a poradce krizových center. Pomůže jim pochopit čím oběť prochází a jak ji pomoci.

Helen Benedict vyrůstala v Anglii a na ostrovech Mauritius a Seychely. Vystudovala na Univerzitě v Berkeley, v Kalifornii. V současné době přednáší žurnalistiku na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Je autorkou sedmi knih. Tři z nich pojednávají o sexuálním násilí: Recovery: How to Survive Sexual Assault for Women, Men, Teenagers, and their Families (1985, 1994; česky vychází pod názvem To není vaše vina!), Safe, Strong and Streetwise (1987; Jak se bezpečně, rozhodně a chytře pohybovat na ulici) a Virgin or Vamp: How the Press Covers Sex Crimes (1992, Panna nebo svůdkyně: Pohled tisku na sexuální zločiny). Tímto problémem se začala zabývat poté, co navštívila vězení pro mladé ženy, a zjistila, že jejich delikty jsou v sedmdesáti procentech (ne)přímým důsledkem znásilnění rodinnými příslušníky. Vydala také několik románů, např. The Sailors Wife (2000; Námořníkova žena), a publikuje četné knižní recenze a eseje v časopisech The New York Times Book Review, The Women's Review of Books, The Nation a jinde.

Překlad Miloslav Korbelík

373 stran, brož., 144 x 205 mm, ISBN 80-86356-17-5, rok vydání 2003

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

To není vaše vina! / Helen Benedict

To není vaše vina! / Helen Benedict

Jak se vyrovnat se sexuálním napadením