Dobré věci nejsou špatné / Marie Noe

OWP53

Nový produkt

Kniha zdravějšího vaření a pečení

Více informací

Cena72 Kč s DPH

-178 Kč

250 Kč s DPH

Více informací

Mnoho lidí si přeje změnit své stravovací návyky, chtějí vařit jinak, zdravěji, ale nevědí, jak začít. Právě pro ně je určena tato kniha. Nabízí jednoduché recepty pro všední dny a praktické rady a informace pro orientaci v džungli rozporuplných názorů na zdravou stravu. A protože autorka se dlouhodobě věnuje aromaterapii, najdete v knize také informace, jak využít přírodní éterické oleje k aromatizaci pokrmů.

Kniha je rozvržena do dvou oddílů. V prvním oddílu jsou čtivě a srozumitelně shrnuty informace o zdravé výživě. Autorka v zájmu vyvážené stravy nezavrhuje přiměřenou konzumaci masa, poukazuje na nevhodné suroviny a potraviny a seznamuje s novými, které je vhodné do jídelníčku zařadit. Oddíl obsahuje také kapitolu o éterických olejích a jejich úloze při aromatizování potravin.
Druhý oddíl je zaměřen prakticky – na recepty. Každá kapitola představuje jednotlivé skupiny jídel – polévky, zeleninu, maso, přílohy, omáčky, pomazánky, sladkosti a pečivo, kváskový chléb, ovoce. V úvodu každé kapitoly jsou shrnuty principy přípravy daného typu pokrmu a pak následují autorčiny oblíbené a ověřené recepty, které zvládnou i začátečníci. Autorka nezapře svou náklonnost k sladkostem, neboť tato kapitola je jednou z nejobsáhlejších, a při pečení také nejvíce využívá éterické oleje.

252 stran, váz., 165 x 240 mm, ISBN 978–80–86356–52–5, rok vydání 2011

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Dobré věci nejsou špatné / Marie Noe

Dobré věci nejsou špatné / Marie Noe

Kniha zdravějšího vaření a pečení